Spływ kajakowy rzeką Iną na odcinku Stargard – Sowno obejmuje blisko 20 kilometrów. Trasa jest bogata w różnorodną naturę i gęsto zalesione brzegi rzeki. Elementami urozmaicającymi trasę są nieliczne małe wioski oraz mosty, łączące dwa przeciwległe krańce Iny. Na pokonanie blisko 20 km odcinka w rekreacyjnym tempie, należy przeznaczyć ok. 5 godzin.

0,00 km – Początek spływu Początek spływu znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, do którego możemy dotrzeć jadąc ulicą Gospodarską od niedaleko położonego boiska sportowego ŁKS Pomorze.

1,48 km – Most na drodze lokalnej Po przepłynięciu niespełna półtora kilometra, który pozwala cieszyć się spokojną naturą, dopływamy do pierwszego mostu lokalnego. Prowadzi on ze Stargardu Szczecińskiego do XIII -wiecznej wsi Klępino, założonej przez joannitów.

4,45 km – Most na drodze lokalnej Kolejne kilometry pokonujemy płynąc równolegle do wsi Klępino, która powoli zostaje w tyle, abyśmy ponownie mogli cieszyć się zielonymi terenami. Po pokonaniu dużego zakola rzeki, wyłania się przed nami kolejny most lokalny. Jest on drogą dojazdową do małej wsi, Lubowo, która w XVII wieku pełniła funkcję przystani dla barek.

7,93 km – Kładka Po niecałych 200 metrach, gęsto zarośniętego nurtu rzeki, wypływamy na otwartą przestrzeń, z której w oddali możemy dostrzec zabudowania starej osady słowiańskiej, a obecnie wsi Żarowo. Po dopłynięciu do miejsca, gdzie rzeka skręca w prawo, nurt rzeki prowadzi równolegle do wsi Żarowo. Trasa tutaj prowadzi przez gęste zarośla, które rzucają przyjemny cień.

13,58 km – Most na drodze lokalnej Przez kolejne kilometry koryto rzeki zwęża się i prowadzi przez liczne, porośnięte zielenią zakola, które, aby je pokonać, trzeba włożyć trochę więcej wysiłku, ale nagroda jest warta swojej ceny. Piękne widoki, cień przynoszący chwilę wytchnienia i cisza. Po niecałym kilometrze zbliżamy się do wsi Rogowo, a następnie do wsi Smogolice, aby po niecałych 14 kilometrach dotrzeć do ostatniego na trasie mostu. Prowadzi on do wsi Poczernin, która znajduje się przy południowo-wschodnim skraju Puszczy Goleniowskiej.

19,82 km – Sowno, zakończenie spływu Ostatnia część trasy jest bardzo różnorodna, a jednocześnie pozbawiona jakichkolwiek zabudowań. Rzeka Ina jest w tym miejscu mocno urozmaicona, bogata w liczne meandry. Wśród odgłosów natury oraz w otoczeniu Puszczy Goleniowskiej dopływamy do Sowna, gdzie za mostem, po prawej stronie, kończymy trasę.

Mapka spływu kajakowego rzeką Iną Stargard – Sowno