Spływ rozpoczynamy tuż przed samym Goleniowem na prawym brzegu rzeki w dosyć wygodnym miejscu. Na pokonanie ponad 17 km odcinka w rekreacyjnym tempie, należy przeznaczyć ok. 4 godzin.

0,59 km – Most kolejowy Początek trasy wiedzie przez Goleniów, odcinek rzeki jest w tym miejscu szeroki i prosty. Pozwala to na wpłynięcie do miasta i obserwowanie go ze spokojnej perspektywy. Trasą tą dopływamy do pierwszego mostu kolejowego na Inie.

0,95 km – Most na ul. Jana Kasprowicza Pomiędzy mostem kolejowym, a kolejnym mostem, przed nami do pokonania ok 400 metrów. Podczas tego krótkiego odcinka mamy niecodzienną możliwość znaleźć się pomiędzy dwoma światami. Na prawym brzegu Iny rozciąga się stworzony przez naturę, spokony, niezmącony ludzką ingerencją, las, natomiast na lewym brzegu widać wiele zabudowań, które tętnią życiem.

1,50 km – Most na ul. gen. Władysława Andersa Po minięciu mostu na ul. Jana Kasprowicza, Ina łagodnie zakręca w lewo. Brzegi rzeki są porośnięte niewielkimi skupiskami drzew, przez które przedziera się widok na zabudowania miasta. Naturalny lewy brzeg został zagospodarowany i przekształcony na urokliwą Promenadę.

1,97 km – Most na ul. Mostowej Na kolejnym odcinku pomiędzy mostami, rzeka łagodnie zwęża swój bieg. Skupiska drzew na prawym brzegu Iny, ustępują miejsca zabudowaniom. Po lewej stronie rzeki mijamy dalszą część Promenady, która kończy się tuż za mostem na ul. Mostowej.

3,01 km – Most na ul. Przestrzennej Wraz z końcem Promenady, Ina zakręca pod kątem 90 stopni w lewo. Kawałki zieleni oraz nieliczne drzewa mieszają się z coraz liczniejszymi zabudowaniami. Po około 150 metrach czeka nas kolejny, ale o wiele łagodniejszy zakręt. Następne 200 metrów Iny jest bardzo szerokie, bez niespodzeiwanych utrudnień. W tym miejscu przepływamy koło goleniowskiego zakładu produkcujnego. Po pokonaniu lekkiego zakrętu, dopływamy do mostu na ul. Przestrzennej.

4,72 km Most na drodze ekspresowej S3 Przez kolejne kilkaset metrów czekają nas nieliczne, łagodne zakręty rzeki. Płyniemy wśród ostatnich goleniowskich zabudowań mieszkalnych na naszej trasie. Dalej szlak kajakowy prowadzi przez coraz liczniej zalesione brzegi Iny, szczególnie na jej prawym brzegu, aż do mostu na drodze ekspresowej S3.

12,28 km – Most na drodze lokalnej Po wypłynięciu z Goleniowa, rzeka zaczyna coraz bardziej przyjmować swoją naturalną formę. Jej brzegi staja się nieregularne. Po prawej stronie mijamy szerokie pola ziemi, za którymi rozpozciaga się część Puszczy. Na lewym brzegu Iny jest położona malutka osada – Domastryjewo. Dopływamy do jej końca, wraz z przepłynięciem mostu na drodze lokalnej.

16,98 km – Możliwość zakończenia spływu Kolejne kilometry wiodą nas przez dzikie odcinki Iny, z jej naturalnymi brzegami, które są porośnięte przez pojedyncze drzewa, dające przyjemny cień. Pokonujemy liczne, na tym odcinku, meandry rzeki, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy. Ostatnie kilkaset metrów płyniemy przez pola, które widzimy już po obu stronach Iny. Około 300 metrów przed Jeziorem Dąbie możemy zakończyć spływ.

17,64 km – Zakończenie spływu przy ujściu Iny do Odry. Dla chętnych, trasa może wieść, aż do samego ujścia Iny do Jeziora Dąbie.

Mapka spływu kajakowego rzeką Iną Łęsko - Inoujście

 

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.