Spływ kajakowy przez Puszczę Goleniowską na odcinku od Łęska do Goleniowa jest jednym z najładniejszych etapów zaliczanych do spływów kajakowych rzeką Iną. Odcinek ten liczy niespełna 10 kilometrów i chociaż na pokonanie go w zupełności wystarczą dwie, trzy godziny, to wrażenia, które pozostają po przepłynięciu tej trasy zostają na długo w pamięci. Na początku brzegi rzeki porośnięte są trawą, płynie się bardzo spokojnie, rzeka zatacza raz większe, a raz mniejsze koła meandrując wśród łąk. Po kilkudziesięciu minutach wpływamy w las puszczy goleniowskiej, przyjemny cień letnią porą rzucany przez drzewa daje miłe uczucie chłodu, a widoki są przewspaniałe.

0 km – Łęsko, początek spływu Kajaki wodujemy na lewym brzegu rzeki, tuż za mostem na drodze lokalnej Kliniska Małe – Stawno. Pierwszy kilometry pokonujemy wśród łąk meandrującą rzeką.

1,1 km – Zabudowania na lewym brzegu Na lewym brzegu rzeki mijamy samotnie położone gospodarstwo, oddalone od nurtu ok. 150 metrów.

1,5 km – Las z lewej strony Z lewej strony zaczyna się przybliżać do rzeki las Puszczy Goleniowskiej. Na rzece coraz częściej pojawiają się przewężenia i drobne przeszkody w postaci drzew leżących w nurcie rzeki. Znajdujemy się na wysokości miejscowości Bolechowo, która oddalona od rzeki o ok. 1,2 km położona jest na lewym jej brzegu.

2,7 km – Łąki Rzeka skręca w lewo i oddala się od lasu wypływając na porośnięte wysoką trawą łąki. Przez chwilę płyniemy nie osłoniętymi brzegami, jednak z upływem czasu sytuacja się zmienia, pojawiają się na drzewa i krzewy.

5,8 km – Las z prawej strony Teraz Ina przybliżyła się do lasu, który porasta tylko prawy jej brzeg. Raz po prawej, a raz po lewej stronie pojawiają się na brzegu wydeptane ścieżki przez tutejszych wędkarzy, których od czasu do czasu można spotkać na brzegu.

7,1 km – Las Rzeka Ina ostro meandrując wpływa na dobre w las, prawy i lewy brzeg rzeki porośnięty jest drzewami, które co jakiś czas łącząc się ze sobą koronami tworzą naturalny tunel nad nisko położonym lustrem wody.

9,4 km – Goleniów, koniec spływu Tuż przed samym Goleniowem na prawym brzegu rzeki w dosyć wygodnym miejscu kończymy nasz spływ i oddajemy kajaki.

Mapka spływu kajakowego rzeką Iną Łęsko – Goleniów